Översikt
Specifikation
H018IN01 V5

H018IN01 V5 Grundläggande information
| Panelmodell | H018IN01 V5 |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| H018IN01 V5-pris | Begär pris och ledtid |
| Varumärke | |
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
H018IN01 V5 Mekaniska egenskaper
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 128(RGB)×160 |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.219×0.219 mm |
| Visningsområde (H × V) | 28.032×35.04 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | 29.73×36.74 mm |
| Total Dimension (H × V) | 34×46.7 mm |
| Total djup | 3.55±0.2 mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 4:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Massa | 9.00±0.20g |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Hard coating |
H018IN01 V5 Optiska funktioner
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 128(RGB)×160 |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.219×0.219 mm |
| Visningsområde (H × V) | 28.032×35.04 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | 29.73×36.74 mm |
| Total Dimension (H × V) | 34×46.7 mm |
| Total djup | 3.55±0.2 mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 4:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Massa | 9.00±0.20g |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Hard coating |
| luminans | 180 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 65K |
| Färgkoordinat | Wx:0.305; Wy:0.330 |
H018IN01 V5 Elektronik Feature
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 128(RGB)×160 |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.219×0.219 mm |
| Visningsområde (H × V) | 28.032×35.04 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | 29.73×36.74 mm |
| Total Dimension (H × V) | 34×46.7 mm |
| Total djup | 3.55±0.2 mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 4:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Massa | 9.00±0.20g |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Hard coating |
| luminans | 180 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 65K |
| Färgkoordinat | Wx:0.305; Wy:0.330 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Förare IC-lista: | COG Built-in NT3915 |
H018IN01 V5 Backlight System
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 128(RGB)×160 |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.219×0.219 mm |
| Visningsområde (H × V) | 28.032×35.04 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | 29.73×36.74 mm |
| Total Dimension (H × V) | 34×46.7 mm |
| Total djup | 3.55±0.2 mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 4:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Massa | 9.00±0.20g |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Hard coating |
| luminans | 180 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 65K |
| Färgkoordinat | Wx:0.305; Wy:0.330 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Förare IC-lista: | COG Built-in NT3915 |
| Placera | Edge light type |
| Life (timmar) | 10K(Typ.) |
| Belopp | 1 pcs |
| Form | 1 string |
| Ersättning | - |
| Inspänning | 10.5V (Typ.) |
| Ingångsström | 15mA (Typ.) |
| Energiförbrukning | 150mW (Typ.) |
| WLED Driver State | No |
| Fysisk typ | FPC |
| Gränssnittsposition | - |
| Pins | 2 pins |
| Pin Pitch | |
| Pin-konfiguration H: Higt SpänningN: Ingen anslutningL: LågspänningA: AnodeC: Katod "/> | BLE-2PINS-AC |
H018IN01 V5 Signalgränssnitt
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | H018IN01 V5 |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 128(RGB)×160 |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.073×0.219 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.219×0.219 mm |
| Visningsområde (H × V) | 28.032×35.04 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | 29.73×36.74 mm |
| Total Dimension (H × V) | 34×46.7 mm |
| Total djup | 3.55±0.2 mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 4:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Massa | 9.00±0.20g |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Hard coating |
| luminans | 180 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 65K |
| Färgkoordinat | Wx:0.305; Wy:0.330 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Förare IC-lista: | COG Built-in NT3915 |
| Placera | Edge light type |
| Life (timmar) | 10K(Typ.) |
| Belopp | 1 pcs |
| Form | 1 string |
| Ersättning | - |
| Inspänning | 2.8/2.8/V (Typ.)(VCC/VCI) |
| Ingångsström | - |
| Energiförbrukning | 8.0mW (Max.) |
| WLED Driver State | No |
| Fysisk typ | FPC |
| Gränssnittsposition | - |
| Pins | 40 pins |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Pin-konfiguration H: Higt SpänningN: Ingen anslutningL: LågspänningA: AnodeC: Katod "/> | BLE-2PINS-AC |
| Signaltyp | CPU |
| Pin-konfiguration |
